Međuopćinska smotra LiDraNo u OŠ Goričan
Autor: Snježana Granatir, Alan Belak, 11. 2. 2016.

Dana 9. 2. 2016. Osnovna škola Goričan bila je domaćin Međuopćinske smotre LiDraNo za donje Međimurje. U naš se centar prijavilo 15 osnovnih škola u literarnom, dramsko-scenskom i novinarskom stvaralaštvu, 91 učenik i 29 mentora.  Sve sudionike smotre okupila  je riječ – riječ koju volimo i koja nas voli;  riječ kojom se igramo, koju darivamo.

Prije početka smotre svi sudionici i posjetitelji mogli su pogledati izložbu literarnih i novinarskih radova učenika koji su pozvani na Međuopćinsku smotru. Radovi su se nalazili pod zaporkama kako bi se postigla objektivnost prosuđivanja  za Županijsku smotru.

Za nastavak Vas molimo da kliknete na:

Povjerenstvo za dramsko-scenski izraz činili su predsjednik povjerenstva, gospodin  Romano Bogdan,  i članovi povjerenstva,  gospodin Dejan Buvač i gospođa Tanja Novak.

Literarnom izrazu posvetilo se se povjerenstvo u sljedećem sastavu: gospođa Sanja Prošev, predsjednica povjerenstva, i članovi povjerenstva,  gospodin Ivan Pranjić te gospođa Kristina Sisek.

Povjerenstvo za novinarski izraz činili su gospođa Vedrana Močnik, predsjednica povjerenstva, i članovi povjerenstva, gospodin Dejan Zrna i gospođa Danijela Bratić-Herceg.

Od radova pristiglih u oba centra, Goričan i Mursko Središće, međuopćinska su povjerenstva odabrala 20 najuspješnijih literarnih radova, 14 samostalnih novinarskih radova i 8 radijskih emisija.

Na početku smotre OŠ Goričan predstavila se kratkim programom u kojem je sudjelovao zbor naše škole i učenica Lara Jakšić. Riječi pozdrava svima okupljenima uputio je ravnatelj Zlatko Varošanec, a zatim se prigodnim riječima obratio Branko Sušec, pročelnik Ureda za društvene djelatnosti, i načelnik Općine Goričan, gospodin Mario Moharić koji je otvorio Međuopćinsku smotru. Na samom kraju uvodnog dijela svim lidranovcima i prijateljima LiDraNa obratila se predsjednica Međuopćinske smotre Snježana Granatir koja je sudionike upoznala sa statistikom LiDraNa i svima uputila nekoliko poticajnih riječi.

U nastavku programa  nastupilo je  6 dramskih družina i 16 pojedinačnih scenskih nastupa. Posjetitelji su mogli uživati u  vrlo ekspresivnim izvedbama malih glumaca i recitatora. Cjelokupni program vodile su učenice 5. r.  Monika Kos i Iva Mesarić.

Na samom kraju programa nastupila je naša škola s izvedbom dramsko-scenske igre Matilda, autora Roalda Dahla. Naši sedmaši pod vostvom mentorice Snježane Granatir suvereno su zavladali ,,kazališnim daskama'' i zaslužili veliki pljesak publike.

Nakon smotre u prostorijama OŠ Goričan upriličio se domjenak za sve sudionike smotre i uvažene goste.  U 19.00 u prostorijama škole započeli su okrugli stolovi za sve izraze na kojima su sudjelovali pozvani učenici i njihovi mentori. Učenici su od članova prosudbenih povjerenstava mogli čuti mnoge pohvale, ali i dobronamjerne kritike.

Mnogi sudionici smotre pohvalili su cjelokupnu organizaciju LiDraNa  u našoj školi. Drago nam je što su mnogi osjetili  toplinu  koju su djelatnici škole htjeli prenijeti na svoje drage goste. Posljednjih je tjedana cijela škola živjela za LiDraNo. Svi su se djelatnici svim svojim znanjem i dobrom voljom uključili u cjelokupnu organizaciju LiDraNa.

Potrudili smo se u izradi pozivnica, pohvalnica, zahvalnica, listića s programom… Cijelu smo školu odjenuli u ruho LiDraNa i nastojali  da svima bude što ugodnije u našoj školi, u našem Goričanu. Mnogi su to prepoznali i stoga smo izuzetno sretni i ponosni.

Drago nam je što smo ove godine bili  dio  plamena koji zovemo LiDraNo.

Predsjednica Međuopćinske smotre:

Snježana Granatir