"Čitanjem do zvijezda" - 3. mjesto Sari Lesinger
Autor: Alan Belak, 8. 2. 2013.

U četvrtak, 24. siječnja 2013. godine u Osnovnoj školi Belica održano je županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Učenici iz osamnaest međimurskih osnovnih škola natjecali su se u kvizu znanja ali i u izradi plakata.

Tročlano povjerenstvo odlučilo je da je najbolji plakat ove godine izradila Maja Oskoruš, učenica II. OŠ Čakovec, drugo mjesto pripalo je Noi Vadas iz OŠ Draškovec dok je treće pripalo našoj Sari Lesinger.   Iskrene čestitke, Sara !

Sastavila Natalija Benko Mustač, dipl. bibliotekarka

Učenici iz osamnaest međimurskih osnovnih škola natjecali su se u kvizu znanja na temu "Roman za mlade" odgovarajući na pitanja iz romana "Imaš fejs?" Jasminke Tihi Stepanić, "Tajni leksikon" Želimira Hercigonje, "Maturalac" Branke Primorac te "Twist na bazenu" Jadranka Bitenca, a sedam je učenika pokazalo izuzetnu kreativnost i u izradi plakata na temu središnjeg romana ovogodišnjeg natjecanja "Imaš fejs?" književnice J. T. Stepanić.

Prvo mjestu u kvizu znanja osvojila je ekipa iz OŠ Nedelišće, drugo OŠ Prelog, a treće OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Prve dvije ekipe time su izborile i direktan plasman na regionalno natjecanje koje će se održati u Bjelovaru. Učenice naše škole u sastavu Veronika Gudlin, Josip Golenja i Sara Lesinger ponosno su zauzele 13 mjesto.

U ovim trenucima još se čeka odluka povjerenstva o odlasku naše predstavnice na regionalno natjecanje u Bjelovar.

Predstavnice naše škole primile su pohvalnice dok je Sara nagrađena knjigom. Nagrade je osiguralo izdavačko poduzeće Alfa d.d.

U duhu književnosti i i vrijedne književne riječi, svojim je nastupom oduševila književnica Željka Horvat-Vukelja koja je kao gost iznenađenja za natjecatelje s velikim zadovoljstvom održala književni susret potičući ih da se i u budućnosti nastave baviti čitanjem i pisanjem te razvojem vlastite kreativnosti.

Natjecanje su svojom nazočnošću podržali i načelnik Općine Belica Stjepan Taradi, predsjednica Općinskog vijeća Općine Belica Sandra Herman, Sonja Tošić - Grlač, pročelnica za prosvjetu i kulturu Međimurske županije.