« Prosinac 2017 »

Ukupno: 320652

GOST U RAZREDU
Autor: GABRIJELA MALTAR, 5. 4. 2017.

Kako organizirati i kvalitetno iskoristiti svoje slobodno vrijeme, bila je tema Sata razrednika učenika drugog razreda. Tim povodom, u goste smo pozvali gospođu Jasminku Gotal, majku učenice Ivone, kako bi ona predstavila svoj hobi – crtanje.

Gospođa Jasminka voljela je crtati od djetinjstva. S vremenom, ljubav prema crtanju je rasla, a svoj rad je usavršavala putem tečajeva, interneta i knjiga. Unatoč brojnim obavezama u obitelji, za svoj hobi uvijek nađe vremena. Najviše crta portrete i to grafičkom olovkom.

Na sat je stigla pripremljena poput prave učiteljice. Pažnju učenika privukla je crtanjem životinja pomoću brojeva i naziva životinja. Svi su htjeli pokušati, a pojedini učenici su imali i vlastite ideje. Nakon toga ih je upoznala s različitim priborom kojeg koristi pri crtanju, te pokazala kako postići razne vrste crta, svjetlinu, sjenčanje…  Oduševila ih je svojim radovima, pa su i oni prionuli na posao. Crtali su  obrise različitih životinja, a zatim sjenčanjem i brojnim detaljima dovršavali radove.

Sat je prošao u trenu, učenici su bili oduševljeni novim spoznajama i već drugog dana u školi su osvanuli novi crteži osjenčani vrijednim dječjim prstićima.

Zahvaljujemo gospođi Jasminki što nam je poklonila dio svog slobodnog vremena.

učenici 2. razreda i učiteljica Marija Horvat