« Kolovoz 2017 »

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: GABRIJELA MALTAR, 22. 11. 2016.

U petak, 18. studenog, u našoj školi obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici nižih razreda sa svojim su učiteljicama nakon nastave zapalili svijeće kod glavnog križa ispred župne crkve i tako odali počast svim stradalima u Domovinskom ratu.

Učenici viših razreda prisustvovali su kratkom prigodnom programu koji je započeo u 17 sati u školi. Nakon izvođenja himne i minute šutnje posvećene svim stradalim braniteljima i civilima, čuli smo izvođenje pjesama posvećenih  domovini i gradu heroju. Boris Vražić izveo je pjesmu Hrvatska, autora Drage Ivaniševića, dok je Eduard Višnjić pročitao pjesmu Vukovar. Članice školskog zbora prekrasnom izvedbom pjesme Moja domovina, autora Rajka Dujmića i Zrinka Tutića, svima su nam izmamile suze na oči. Povijesni osvrt na događaje u Vukovaru u studenom 1991. godine sastojao se od prezentacije i kratkog filma posvećenog bitci za Vukovar. Popratni tekst uz prezentaciju čitale su Monika Kos i Iva Mesarić, koje su ujedno bile i voditeljice programa.

Na kraju smo se zajedno s našim gostima - predstavnicima  Općine, braniteljskih udruga, Vijeća roditelja, Školskog odbora i župnikom -  uputili u središte Goričana gdje smo zapalili svijeće i još se jednom prisjetili i odali počast svima onima koji su za slobodu domovine položili najvrijednije što svatko od nas posjeduje - svoj život.

Melita Sečan-Hrastić, prof. povijesti