Izlet u Samobor i na Žumberačko gorje
Autor: Alan Belak, Doris Malović, 21. 5. 2014.

Prvo su se učenici 5. a i 5. b razreda okupili ispred škole u 7 sati a zatim smo krenuli prema Samoboru.  Imali smo stanku da nešto pojedemo i tada smo vidjeli dosta ružan prizor. Vidjeli smo automobil prepolovljen na pola i svuda su bili policajci i vatrogasci. Automobil je skliznuo s ceste jer je bilo mokro i kišovito. Posjetili smo muzej grada Samobora u pratnji vodiča koji nam je pokazao kako je sve nastalo kroz povijest, od kamenog doba pa do sada. Vidjeli smo što su ljudi u prošlim vremenima izrađivali i što su nosili na sebi. Tamo je bilo puno čudnih stvarčica i kaciga koje su nosili vojnici.

Nakon muzeja smo imali mali odmor i mi učenici smo razgledavali Samobor. Nakon odmora smo se uputili u radionicu na Žumberačkom gorju, gdje smo izrađivali sunčane satove, pomoću lupe smo istraživali životinje i kasnije smo dobili test koji smo morali riješiti uz pomoć životinja koje smo gledali. Dobili smo i papirić s uputama gdje je pisao opis životinje i mi smo korak po korak otkrivali tu životinju. Velika žalost je uslijedila kad smo saznali da zbog kiše nećemo tražiti blago, pa smo bili malo razočarani. Svejedno, jedan gospodin je donio blago koje smo trebali tražiti, a u škrinjici su bili bomboni koje smo podijelili i jedan papirić gdje su bili tragovi životinja, ako ne bismo znali čiji je trag životinje. Na putu prema radionici je bila kao neka litica i put na kojem smo bili. Pošto je cesta bila tako uska pogled nam je dosezao na udubine i sve je izgledalo kao provalija. Tada  je kraj nas bio jedan veliki kamion i trebao je ići u suprotnom smjeru pa je kamion skoro pao. Svi smo se jako uplašili i vikali. Bilo je i automobila i svega i mi smo se bojali sve dok nismo došli do prave ceste. Autobus je bio na kat, pa je onima koji su bili gore stvarno bilo strašno. Bilo je više nego super. Pjevali smo poznatu pjesmu „Zorica“ da se cijeli autobus tresao. Učiteljica iz geografije nas je snimila kako pjevamo. Bilo je stvarno bučno. Svi smo se puni dojmova sretni vratili kući.