Završna priredba
Autor: INES MALOVIĆ, 11. 6. 2013.

Dana 5. lipnja mi, učenici, smo održali završnu priredbu. Tema je bila Goričan u 1955. godini. Na početku su ravnatelj Stjepan Vadlja i školska pedagogica Gabrijela Maltar podijelili nagrade onim učenicima koji su se cijelu školsku godinu mučili i učili da bi išli na razna natjecanja. Kasnije smo nastavili sa programom. Bilo je fantastičmih točaka, od recitacija do raznih plesova i pjesama. Ja sam recitirala pjesmu koju je napisala učiteljica hrvatskog jezika Kristina Sisek. Zbor je pjevao dvije pjesmice pod pratnjom tamburaša.

Nastavak teksta i zahvala je pod:

Tamburaši su nam i nešto svoje zasvirali. Kad smo već kod sviranja, jedna učiteljica i njezina učenica su nam izveli nevjerojatnu točku. Učiteljica je svirala na četki za kosu dok je njezina učenica pjevala pjesmu. Ma znate onu Lepe su lepe katruže... . Bilo je tu i sviranja na frulama, naravno, uz pratnju tamburaša. Pogledali smo i kratke filmove, a i prisjetili smo se kako je Goričan dobio ime. Evo ovako: jedan dan je nasip na Muri pukao i sva voda je došla do sela. Sve je plivalo. Spas je jedino bio dučan pod nazivom Čan, pa bi ljudi govorili "Hodi fljetno gori k čanu" I tako je Goričan dobio ime. I na samom kraju priredbe je bila osobno meni najljepša točka. Tu točku su izveli 3. razred. Oni su plesali poznati "Gangnam style". Baš je bilo dobro. Na kraju te točke podijelili su nam kukuružnjače. Priredba je bila dobra i željela bih da bude tako dobra i slijedeće godine.

ZAHVALA

Hvala svima koji su svojom voljom, trudom i slobodnim vremenom dali doprinos školskoj priredbi:

• ravnatelju Stjepanu Vadlji (za podršku i veliku pomoć u svim organizacijskim poslovima),
  • pedagoginji Gabrijeli Maltar (za organizaciju i veliku pomoć u realizaciji),
  • učiteljici Mariji Novak (za divne točke sa školskim zborom, tamburašima, folklorom i flautistima),
  • učiteljici Kristini Sisek (za pomoć kod konferanse, pripremanje voditeljica i recitatorske točke),
  • učiteljici Sanji Rašan (za pripremanje plesnih i pjevačkih točaka),
  • vjeroučitelju Zlatku Varošancu (za pečenje „koržjača“ i pomoć oko mikrofona),
  • učiteljici Jeleni Sokač (za pečenje i donaciju „koržjača“ te pomoć),
  • domaru Miji Horvatu (za  prijevoz i upravljanje tehnologijom),
  • računovotkinji Snježani Markušić (za posudbu „biciklina“),
  • učitelju Ivanu Karolu (za uvježbavanje odlične točke),
  • učiteljici Nadi Šalari (za uvježbavanje duhovite točke),
  • učiteljici Nataši Nenadović (za posudbu stolnjaka, fotografija i uvježbavanje točke),
  • učiteljici Draženki Žvorc (za skupljanje fotografija i pripremu djevojčica za scenografiju),
  • učiteljici Snježani Granatir (za podršku i pomoć u pripremi točke),
  • učiteljici Mariji Horvat (za skupljanje fotografija i izniman trud oko školskog lista „Potočnica“),
  • učiteljici Mariji Matić (za pomoć kod rasporeda izvođača),
  • učiteljici Zorani Makaj (za prijevoz „koržjača“),
  • tajnici Štefaniji Šavora (za pomoć u organizaciji i posudbu umjetnog cvijeća),
  • knjižničarki Nataliji Benko Mustač (za pomoć u organizaciji),
  • svim učenicima koji su sudjelovali u priredbi i skupljanju fotografija,
  • svim učiteljima koji su se odazvali na priredbu ili uputili riječ podrške.

*raspored je slučajan i ne označava vrijednost pomoći