« Prosinac 2017 »

Ukupno: 320536

U školi obilježen "Mjesec hrvatske knjige"
Autor: Natalija Benko, 10. 11. 2017.

„Mjesec hrvatske knjige“ obilježen je predavanjima i radionicama u prostoru školske knjižnice. Učenici prvih razreda naučili su razliku između knjižnice i knjižare te pravila koja vrijede u knjižnici i kod posuđivanja knjiga. Neki su čak imali priliku na kratko postati knjižničar („s brkovima“) te iz prve ruke vidjeti što piše na zaslonu računala kada netko posuđuje ili vraća knjigu.

Učenici sedmog razreda usvojili su pojam referentne građe te naučili prepoznati i pravilno koristiti enciklopedije, leksikone, pravopise, rječnike i atlase. Praktičan dio predavanja odvio se u suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Goričan gdje je knjižničarka Jadranka učenicima pomogla u uspješnom rješavanju timskih zadataka.

U sklopu navedene manifestacije, odvila se i suradnja između Osnovne škole Goričan i Osnovne škole Draškovec koje je uspješno povezala Dora Sisek. Dora je učenica šestog razreda Osnovne škole Goričan i autorica nagrađene slikovnice „Put hrabrog šalabahtera“. Slikovnicu je izdala u sklopu državnog natječaja „Moja prva knjiga“ i to kao učenica četvrtog razreda. Simpatičnu priču o putovanju zantiželjnog šalabahtera Dora je sama i ilustrirala u tehnici kolaža, a tijekom svog gostovanja u susjednom Draškovcu učenicima tamošnje škole prezentirala je nastanak svoje prve knjige.