« Lipanj 2017 »

Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika
Autor: Snježana Granatir, Alan Belak, 10. 3. 2017.

Dana 6. 3. 2017.  u OŠ Selnica održano je Županijsko  natjecanje iz hrvatskog jezika za učenike  sedmih i osmih  razreda. Prema rezultatima pristiglih sa školskih natjecanja za Županijsko natjecanje izborila se Lara Jakšić, učenica 7. r. i 6 učenica osmih razreda: Lucija Farkaš, Valerija Dominić, Ivana Markušić, Dora Međimurec, Marija Lukovnjak  i  Sintia Marton. Učenice je pripremala učiteljica hrvatskog jezika Snježana Granatir.  Budući da smo bili najbrojnija natjecateljska ekipa, učenice je na natjecanje, uz učiteljicu Snježanu Granatir, pratila i stručna suradnica Gabrijela Maltar.

Rješavajući vrlo zahtjevne gramatičke i pravopisne zadatke, učenice su pokazale odlično znanje iz hrvatskog jezika i ostvarile lijepe rezultate.

U kategoriji sedmih razreda Lara Jakšić ostvarila je 1. mjesto riješivši test preko 92%. Taj bi rezultat trebao biti dovoljan za državno natjecanje na koje se poziva samo 25 učenika iz cijele Hrvatske koji su najbolje riješili ispit.

U kategoriji osmih razreda Lucija Farkaš ostvarila je četvrto mjesto, Valerija Dominić i Ivana Markušić peto mjesto, Dora Međimurec i Marija Lukovnjak osmo mjesto, a Sintia Marton deveto mjesto. Djevojke su pokazale zavidno znanje iz hrvatskog jezika dokazujući da se već dvije godine nalaze među 10 najboljih poznavatelja hrvatskog jezika u Međimurju.

Ponosni smo na naše vrijedne učenice, a posebne čestitke zaslužila je Lara Jakšić kojoj želimo puno uspjeha na Državnom natjecanju.

Snježana Granatir, ponosna učiteljica i mentorica