Plesna skupina Atomi iz OŠ Goričan na DanceStar World natjecanju
Autor: Alan Belak, 9. 3. 2017.

Dana 5. ožujka 2017. plesna skupina Atomi iz OŠ Goričan pod vodstvom učiteljice Snježane Granatir i Zorane Makaj sudjelovala je na DanceStar World Tour Kvalifikacijskom natjecanju koje je održano u Hypo Centru u Zagrebu. Natjecanje je okupilo velik broj plesača (405 plesnih koreografija) iz mnogobrojnih plesnih škola iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Mađarske, BiH i drugih država iz Europe i svijeta. Natjecanje je svjetskog karaktera, podržano i nadzirano od strane ESDU - European Dance Union,  priznate i vodeće međunarodne plesne organizacije koja jamči visoku tehničku i organizacijsku kvalitetu.

S plesnom koreografijom Fresh, koju je osmislio Patrik Arambašić,  Atomi su se natjecali  u kategoriji Quartet u disciplini Urban Dance Styles u dobnoj kategoriji juniora (12 – 15 godina). U izuzetno jakoj konkurenciji Atomi su ostvarili 4. mjesto i kvalificirali se u DanceStar B (Standard) Ligu  čime su stekli pravo nastupa na DanceStar Finalu – World Dance Masters natjecanju koje će se održati u mjesecu svibnju u Poreču.

Uspjeh je time veći što je plesna skupina Atomi bila jedina plesna skupina koja je došla iz osnovne škole. Svi ostali natjecatelji članovi su plesnih studija ili klubova. Plesnu skupinu Atomi čine Patrik Arambašić, Petra Mesarić, Dominik Arambašić, Jakob Jakšić i Fran Jakšić

Plesna skupina Atomi od srca se zahvaljuje svim svojim dobrotvorima - donatorima koji su im omogućili nastup na ovom plesnom natjecanju: gospodinu Đuri Horvatu i tvrtki Tehnix iz Donjeg Kraljevca kao i tvrtkama iz Goričana: Euroklima, Mikec sistemi i KIM J.D.O.O.

Iskrene velike čestitke mentorici Snježani Granatir i učenicima iz plesne skupine Atomi !

Puno uloženog vremena i truda zaista je urodilo plodom.

Još informacija pod:

Fran, ovaj put, nažalost, nije mogao nastupiti zbog ozljede, ali je iz publike bodrio svoje prijatelje na pozornici.

Atomi se zahvaljuju i Dobrovoljnom vatrogasnom društvu  Goričan koje je osiguralo prijevoz za natjecatelje, kao i obitelji Arambašić, gospođi Jasminki Hranjec, studiju Vipro iz Preloga, ravnatelju Zlatku Varošancu, učiteljicama Snježani Granatir, Zorani Makaj i svim učiteljima i djelatnicima škole koji su vjerovali u njih, podržavali ih i ohrabrivali da nastupe na ovom plesnom natjecanju i tako ostvare svoj san. Članovi plesne skupine nadaju se da će uspjeti prikupiti potrebna sredstva i za finale koje će se održati u mjesecu svibnju u Poreču.