« Kolovoz 2017 »

Osmaši u Vukovaru - terenska nastava
Autor: Administrator , 26. 1. 2017.

U srijedu, 18. siječnja 2017. godine, okupili smo se mi, učenici 8. razreda, ispred škole u 3 sata ujutro uz pratnju razrednica Zorane Makaj i Snježane Granatir te učiteljice povijesti Melite Sečan-Hrastić. Vani je bilo hladno, mračno ali naša uzbuđena lica nisu krila oduševljenje! U autobusu su uz nas bili učenici osmih razreda iz Sv.Marije i Hodošana. Oko devet sati smo stigli u Vukovar. Slijedila je podjela  užine, a potom smo krenuli na predavanja na temu " Domovinski rat" i "Bitka za Vukovar". Nakon predavanja smo se uputili u posjet Gradskom muzeju Vukovar te Muzeju vučedolske kulture. Ručak je bio u restoranu "Istra", a nakon ručka smo se prijavili u hostel "Dubrovnik". Cure su se smjestile u svoje, a dečki u svoje sobe. Uslijedilo je slobodno vrijeme pa smo mogli malo bolje proučiti centar i bližu okolicu Vukovara. Nakon večere je na redu bio disko "Quo Vadis" gdje nam je bilo najbolje! Svi smo se rasplesali u veselom ritmu uz nama poznate stihove. Nakon zabavljanja uputili smo se u hostel umorni i iscrpljeni. Buđenje je bilo u sedam sati. Slijedilo je spremanje kreveta i odjava iz hostela. Nakon doručka smo krenuli u obilazak Memorijalnog groblja, Trpinjske ceste, Doma branitelja, bolnice, Spomen-doma Ovčara... Sve navedeno bilo je vrlo poučno i zanimljivo, te smo saznali mnogo toga novog. U 14:00 smo se opet vratili u restoran na ručak i podjelu užine. Od 15:15 do 16:00 sati trajao je kviz za učenike u kojemu su sudjelovale sve škole. Naša škola je bila na 6. mjestu a pobijedio je Pribislavec. Unatoč slabom rezultatu koji smo postigli, dobro smo se zabavili! Nažalost, tada je slijedio povratak kući. Oko 16:00 sati smo krenuli natrag. Čekala nas je duga vožnja u Goričan uz povremene stanke. Energije i zabave ni tada nije nedostajalo! U Goričan smo sretno stigli, čak i prije očekivanog termina. Sve u svemu, bio je to vrlo lijep put koji će mi dugo ostati u sjećanju. Uz ovakvu nastavu, učiti je lako i već se veselimo idućoj terenskoj nastavi!
                                                                                    Doris Malović, 8.b